O mnie

Agata Hajdecka

Cześć, nazywam się Agata Hajdecka, jestem grafikiem i ilustratorką, tworzę markę Tukan Media, pod którą prowadzę sklep z moimi autorskimi ilustracjami. Studiowałam Edukację Artystyczna na Uniwersytecie Opolskim i Sztukę mediów na Akademii sztuk Pięknych we Wrocławiu.Na co dzień zajmuję się grafiką komputerową — projektuję różnego rodzaju materiały wizualne, projektuję strony internetowe oraz dbam o spójny wizerunek marek, z którymi współpracuję. W czasie wolnym rysuję ptaki, chodzę na długie spacery do lasu lub w „dzikie” miejsca, zawsze z lornetką i aplikacją BirdNet. Rysowanie ptaków uzupełniam czytaniem i obserwacją ich, z chęcią uczestniczę w spacerach ornitologicznych.Moją misją jest edukacja społeczeństwa na temat gatunków ptaków, które możemy spotkać na co dzień. Wierzę w to, że dzięki atrakcyjnemu przedstawieniu informacji o ptakach wzrośnie zainteresowanie ludzi naturą i chęć jej ochrony.

Jak powstają moje prace?

Najpierw długo szukam kilku różnych fotografii wybranego ptaka, następnie szkicuję go tak, żeby jak najwierniej oddać charakter danego gatunku. Rysunek powstaje od razu w wersji cyfrowej, wykonuję go na tablecie graficznym, kreska po kresce.
Jedna ilustracja to około 12, a czasem nawet 20 godzin rysowania. Po narysowaniu ilustracji przygotowuję odpowiednio plik do druku, następnie zlecam druk i po kilku dniach ptak jest już dla Was dostępny w moim sklepie.

Jak powstają ilustracje?

Rysunek powstaje na tablecie graficznym.

Ilustracja jest drukowana w trzech wymiarach 13x18 cm, 21x30 cm i 30x40 cm.

Bardziej skomplikowane ilustracje to 3-4 tygodnie pracy.

Gdzie można mnie spotkać?

Mieszkam we Wrocławiu, tu chodzę po parkach i lasach, zawsze z lornetką 🙂
Jeżeli chcecie kupić moje prace, lub po prostu zobaczyć ptasie ilustracje, albo porozmawiać ze mną o ptakach to wystawiam się na różnego rodzaju targach we Wrocławiu np: DobryDesign w Concordia Design.

Jeżeli chcesz być na bieżąco z tym, co się u mnie dzieje, zachęcam do obserwowania moich social mediów!

Tablica z dostępnymi wymiarami ilustracji do kupienia - wybierz idealny rozmiar dla swojego projektu

Hej, napisz do mnie
Agata Hajdecka, autorka ilustracji